Trzecia edycja PAM Summit zbliża się wielkimi krokami!

Jest to już kolejne spotkanie dla wszystkich zainteresowanych projektami (a zwłaszcza analityków i kierowników projektów z uwagi na tematykę tegorocznej konferencji) organizowane przez krakowski oddział PMI Poland Chapter.

W tym roku organizatorzy postanowił zmienić formułę PAM na całodniową sesję Open Space poprzedzoną wystąpieniami Key Note Speakerów: Marka Smalleya oraz Allana Kelly. W drugim dniu odbywać się będą całodniowe warsztaty, zarówno ze wspomnianymi speakerami jak i innymi specjalistami w dziedzinie zarządzania projektami.

Formuła Open Space

Open Space to metoda, która pozwala zorganizować konstruktywne spotkania dla grup liczących od kilkunastu do nawet 2 tysięcy osób. Pozwala ludziom zająć się kwestiami często bardzo złożonymi i ważnymi w niezwykle ciekawy i aktywizujący sposób.

Open Space działa szczególnie dobrze, kiedy do rozstrzygnięcia jest jakaś konkretna i pilna sprawa, najlepiej skomplikowana, z wieloma kwestiami do ustalenia. Istotne jest także, aby uczestnicy spotkania byli tą sprawą autentycznie zainteresowani.

Jak to działa?

Open Space nazywany jest czasem ‘anty-konferencją’, ponieważ nie ma ustalonej z góry agendy.

Każdy uczestnik może zaproponować temat do dyskusji, a następnie uczestnicy pracują w tym samym czasie w kilku grupach roboczych nad zaproponowanymi tematami, mogą też zmieniać grupy w trakcie spotkania. Z każdej dyskusji sporządzany jest raport, który następnie udostępniany jest wszystkim uczestnikom. Na zakończenie, po chwili refleksji, zbiera się projekty i planuje działania.

Formuła open space została wybrana w tym roku w celu zaangażowania uczestników do aktywnego udziału w spotkaniu, dzielenia się wiedzą ekspercką, praktyką i własnymi doświadczeniami. A organizatorzy po kilku latach doświadczeń z uczestnikami PAM Summit wierzą, że to właśnie uczestnicy są ekspertami! I warto stworzyć im okazję do podzielenia się swoimi przemyśleniami.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są wymagania projektowe: “How to deal with requirements – in classical, agile or in any other way?”. Konferencja prowadzona jest w języku angielskim.

  • 20.06.  – Key Note Speakers: Mark Smalley oraz Allan Kelly, oraz sesje Open Space
  • 21.06. – całodniowe warsztaty, zarówno z Key Note Speakerami jak również innymi specjalistami (5 warsztatów do wyboru)

Więcej szczegółów a także rejestrację można znaleźć na stronie: http://www.pamsummit.com/agenda

Nadal można się rejestrować na oba dni. W razie jakichkolwiek pytań wystarczy email na adres: contact @ pamsummit.com

PAM Summit Crew

 

Hania Tomaszewska
8 lat temu odkryłam, że analiza biznesowa to genialna rzecz. Od tamtej chwili zbieram doświadczenia w różnych firmach, branżach i projektach. Pracuję na etacie, prowadzę bloga, tworzę kursy, prowadzę szkolenia i konsultacje. Pomagam analitykom doskonalić warsztat pracy i rozwijać się, managerom układać procesy i rozwijać pracowników oraz przedsiębiorcom, aby rozwiązania IT wspierały ich działalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ