Kurs Podstaw IT dla analityków właśnie wystartował! :) 🍾 💾 📚 😎 💻

Znając wyzwania analityków, którzy nigdy nie mieli styczności z programowaniem czy informatyką, wiedziałam, że coś takiego by im się przydało. Okazywało się, że pomogłoby to również kierownikom projektów, testerom czy UX designerom. I tak kurs czeka już na stronie dzięki Igor Springer z Product Vision.

Zostałam analitykiem po studiach informatycznych i epizodzie pracy jako programista. Dobrze wiem ile razy bardzo pomogło mi to zrozumieć, co mówią do mnie programiści, architekci, administratorzy. Wyobrażam sobie też, że kiedy nie masz takich podstaw, możesz czuć się sfrustrowany, gdy programiści nie rozumieją o co chodzi Tobie i vice versa.

Rozumiejący IT zadają programistom lepsze pytania sprawdzając czy rozwiązanie da się wykonać i czy w takim kształcie będzie ono pomagało klientom. Patrzę czasem na wymagania napisane przez różnych analityków i od razu widać po nich czy ktoś opisuje sobie wesołą wizję cech produktu, które akurat przyszły im do głowy czy ktoś rozumie, że kod programu, który ma z tego powstać jest jak precyzyjna maszyna, którą trzeba zaprogramować, by robiła dokładnie to, czego od niej potrzebujemy.

Jeśli chcesz zrozumieć programistów, zdobyć szacun na open spejsie i przygotowywać wymagania, które IT doceni, dowiedz się więcej i kup kurs na stronie: http://analizait.pl/kurs-it-dla-analitykow.

Cześć! 7 lat temu odkryłam, że analiza biznesowa to genialna rzecz. Od tamtej chwili zbieram doświadczenia w różnych firmach, branżach i projektach. Analizuję, prowadzę bloga, piszę artykuły, kursy, prezentuję, uczę na uczelniach i robię szkolenia. Przygotowuję także procesy analizy w firmach. Badając rynek szukam odpowiedzi na pytania: jak zostać dobrym analitykiem? Co to oznacza dla różnych odbiorców - kolegów z zespołu, managerów i klientów? Jak analitycy powinni się rozwijać? Po godzinach uczę się czegoś nowego i biegam do morza i z powrotem. Jestem ciekawa Twoich doświadczeń, wyzwań i problemów. Zostaw komentarz o sobie :)

1 KOMENTARZ

  1. Faktycznie bardzo dobry pomysł czasem w firmach panuje opinia że dział IT nadaje na innych falach i nie warto się z nimi spoufalać a jak wiadomo jest to opinia bardzo krzywdząca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ