Cześć! Tu Hania i Tomek. Skończyliśmy informatykę na Politechnice Gdańskiej na ETI. To był świetny czas poznawania IT, pracy i ludzi. Fascynowały nas możliwości technologii. Czasami jednak genialne narzędzia IT pozostawały niezrozumiałe. Programiści tworzyli cuda dla klienta, który tak naprawdę potrzebował czegoś innego.

Dostrzegaliśmy, że brakuje zrozumienia ludzi i biznesu. Rozumiejąc potrzeby, tworzymy narzędzia, które odkrywają nowe możliwości. IT staje się przełomowe. Zmienia świat. Po co, jaka stoi za tym potrzeba, jak działa system, jak działa biznes, jakie rozwiązanie będzie tu najlepsze? Na te pytania odpowiada analiza biznesowa – fascynujące zajęcie na pograniczu IT i biznesu. Bardzo blisko leży też zarządzanie produktami – domena Tomka, o której przeczytasz na productvision.pl.

Jesteś na blogu Analiza IT. Znajdziesz tu artykuły, podcasty, kursy, badania zarobków, kalkulator zarobków – wszystko, co potrzebne, żeby zacząć zajmować się analizą i doskonalić się w niej do emerytury :) Jeśli lubisz się rozwijać, uczyć, odkrywać, potrzebujesz kontaktu z ludźmi i intelektualnych wyzwań, ciekawi Cię technologia i świat biznesu – jesteś w dobrym miejscu!

Czy mówimy o sensie, rozwoju, potencjale Twoim, projektu czy firmy – pamiętaj – najpierw analiza! Analiza IT.

Hanna Tomaszewska

Witaj! Zajmuję się analizą biznesową od 8 lat. Od 6 lat prowadzę bloga Analiza IT, którego subskrybuje ok. 2 000 czytelników. Stronę odwiedza miesięcznie 12 000 osób. Prowadzę podcast Najpierw Analiza, Kurs Adeptów Analizy i Kurs Specjalistów Analizy oraz coroczne Badanie Zarobków i Kompetencji Zarobków Analityków, w którym biorą udział setki osób z całej Polski.

Zaczęłam swoją przygodę zawodową jako programista. Później już jako analityk zbierałam doświadczenia w projektach dla sektora publicznego, dla klientów z różnych branż w projektach na zlecenie (bankowość, ubezpieczenia, telekomunikacja, media, sport), pomagałam w rozwijaniu produktu na rynek (telekomunikacja). Pracowałam jako lider zespołu. Obecnie jestem jednym z ok. 50 analityków w kilkusetosobowym projekcie dla klienta z Niemiec (transport) – tworzymy system wdrażany na wszystkich kontynentach.

Znajduję inspirację do lepszej pracy ciągle się dokształcając – studiowałam informatykę na Politechnice Gdańskiej (wydział ETI), a potem podyplomówki z psychologii w biznesie, storytellingu, content managementu i copywritingu oraz zarządzania na SGH (m.in. analizę i planowanie strategiczne). Poszerzałam horyzonty (i certyfikowałam się) w tematach takich jak: zarządzanie projektami (Prince2), Agile (AgilePM), Scrum (Scrum Master i Product Owner), ITIL, Kompetentny Mówca. Bliskie są mi także zarządzanie produktem (Product Management). Najbardziej cenię jednak sobie certyfikat (oraz stojącą za nim wiedzę i doświadczenie) CBAP (Certified Business Analysis Professional) wydany przez IIBA (International Institute of Business Analysis) – największą organizację na świecie zrzeszającą analityków biznesowych.

Przeszkoliłam ok. 1500 osób. Ok. 370 na szkoleniach stacjonarnych, 440 na konferencjach i ok. 700 w kursach online na blogu Analiza IT. Wykładałam na Politechnice Gdańskiej i Wyższej Szkole Bankowej.

Kontakt: htomaszewska[malpa]analizait.pl, LinkedIn

Tomasz Tomaszewski

Potrzebujesz analizy? Poznaj ofertę.