KURS ADEPTÓW ANALIZY

Potrzebujesz przeprowadzenia krok po kroku przez podstawy
Analizy Biznesowej? Mam dla Ciebie Kurs Adeptów Analizy!
Przez 30 dni lekcja z zadaniem prosto na Twojego maila.

CO TO I JAK TO DZIAŁA?

30-dniowy mailowy kurs dla początkujących w analizie, pragnących posiąść lub poukładać wiedzę z najważniejszych zagadnień.

Przez 30 dni na podanego maila dostajesz wiadomość z kolejną porcją materiału do przyswojenia (1,5 – 2 strony A4). W niej krótkie wprowadzenie i zadanie do wykonania. Co 10 dni test dla chętnych. Jeśli zdobywasz co najmniej 70% – otrzymujesz wyróżnienie.

1

ODBIERZ MAILA

2

PRZECZYTAJ TREŚĆ

3

WYKONAJ ZADANIE

CO ZYSKUJESZ?

 • Poukładaną, podstawową wiedzę
 • Zadania, w których możesz ją wykorzystać
 • Odnośniki do materiałów poszerzających
 • Sprawdzenie wiedzy co 10 dni (test dla chętnych)
 • Dostęp do zamkniętej grupy dyskusyjnej na facebooku, gdzie możesz dyskutować z innymi kursantami i zadawać pytania
 • Dyplom ukończenia kursu dla osób, które otrzymały co najmniej 70% poprawnych odpowiedzi w testach do 30 dnia po zakończeniu kursu – testy są w cenie kursu; za zgodą kursanci pojawiają się w Rejestrze Najlepszych Kursantów
 • Zniżkę na Kurs Specjalistów Analizy (kolejny, wyższy poziom)

LISTA TEMATÓW

 1. Witaj w Kursie Adeptów Analizy
 2. Skąd pochodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy
 3. Cel biznesowy
 4. Potrzeba a rozwiązanie
 5. Analiza interesariuszy
 6. Przygotowanie do wydobywania wymagań
 7. Analiza dokumentów
 8. Dekompozycja funkcjonalna
 9. Diagramy przepływu danych
 10. Modelowanie organizacji
 11. Narzędzia do modelowania
 12. Modelowanie domeny
 13. Wywiady, warsztaty i burze mózgów
 14. Modelowanie procesów i BPMN
 15. Słownik terminów
 16. Obserwacje
 1. UML
 2. Opis przypadków użycia
 3. Wymagania niefunkcjonalne
 4. Organizowanie wymagań, pakiety wymagań
 5. Przydzielanie priorytetów
 6. Kryteria akceptacji i oceny
 7. Dokumentowanie wymagań
 8. Potwierdzanie wyników wydobywania wymagań
 9. Szacowanie
 10. Komunikowanie wymagań
 11. Śledzenie problemów
 12. Zarządzanie zakresem rozwiązania i wymaganiami
 13. Walidacja, ocena rozwiązania
 14. Efektywność analizy – standardy organizacyjne
 15. Analiza reguł biznesowych
 16. Jak się rozwijać

PRZYKŁADOWY FRAGMENT LEKCJI

dekompozycja„Mając taką strukturę, jeśli ktoś przyjdzie do nas z wymaganiem typu „Chcielibyśmy jeszcze mieć miejsce do dodawania pomysłów na imprezy integracyjne”, możemy się głęboko zadumać i stwierdzić, że:

 • Imprezy integracyjne zespołu nie wchodzą do zakresu tego rozwiązania. Wymaganie spoza zakresu, drogi kliencie. To nie ten projekt.
 • Chyba, że chodzi o imprezy integracyjne z potencjalnymi klientami, np. właścicielami dystrybutorów obuwia, to być może w kategorii Promocja?

Każde wymaganie musi mieć swoje miejsce w strukturze dekompozycji funkcjonalnej i każde musi wspierać realizację celu biznesowego przedsięwzięcia.

Zadanie 6:

 • Podstawowe: Przygotuj dekompozycję funkcjonalną wymagań w Twoim projekcie.
 • Dla ambitnych: Przygotuj dekompozycję funkcjonalną dla: struktury organizacyjnej, agendy spotkania z klientem, rozwiązań, np. System CRM, System e-commerce czy modułów samodzielnie wykonywanego systemu.

Do jutra! :)”

MASZ DODATKOWE PYTANIA?

Co, jeśli nie jestem początkujący?

Wiele osób z doświadczeniem po ukończeniu kursu napisała mi, że mimo lat pracy, uzupełnili tym kursem swoją wiedzę, zdobyli nowe spojrzenie i inspirację do rozwoju. Warto!

Pracuję też nad Kursem Analizy dla Specjalistów – osób z większym doświadczeniem. Poczekaj na wydanie. Najlepiej aktywnie – przechodząc Kurs Adeptów Analizy.

Jak wyglądają testy?

Co 10 dni otrzymasz w mailu odnośnik do testu z pytaniami z ostatnich 10 lekcji. Każdy test posiada 13 pytań w formie pytania zamkniętego. Wzięcie udziału w testach jest dobrowolne.

Wszystkie testy możesz wypełnić do 30 dnia po otrzymaniu ostatniej wiadomości kończącej kurs. Co jakiś czas sprawdzam testy i wysyłam poprawne odpowiedzi do osób, które wypełniły wszystkie 3. Osoby, które zdobyły co najmniej 70% otrzymują dodatkowo dyplom w formie PDF. Pytam także o zgodę na pojawienie się w Rejestrze Najlepszych Kursantów.

Czy mogę otrzymać fakturę?

Aby otrzymać fakturę, przed zakupem napisz do mnie maila (hwesolowska małpa analizait.pl) z danymi, jakie mają pojawić się na fakturze. Zakup nie nastąpi w sposób automatyczny. Dodam Cię do listy kursantów w czasie do kilku dni.

Co, jeśli zapłaciłem i nie otrzymałem żadnego maila?

Jeśli płatność zakończyła się powodzeniem, a nie otrzymałeś maila powitalnego z Kursu Adeptów Analizy, to na 99,9% czeka na Ciebie w SPAMie. Wyszukaj maila po nazwie „Kurs Adeptów Analizy”.

Jeśli mimo wszystko nie możesz znaleźć maila, napisz do mnie (hwesolowska małpa analizait.pl).

Co, jeśli mam inne pytanie?

Napisz do mnie: hwesolowska małpa analizait.pl

CO O KURSIE MÓWIĄ UCZESTNICY?

Ilość materiału dziennego dopasowana do najbardziej napiętego harmonogramu dnia (jestem ojcem trójki dzieci). Kurs pozwolił mi odpowiedzieć na zadawane sobie ostatnio pytania: Kim jestem? Jak powinien wyglądać mój dalszy rozwój zawodowy w branży IT? Czy stosowane przeze mnie praktyki analityczne IT są zgodne z teorią? W czym powinienem się doskonalić (zawodowo i personalnie)?

Kawał dobrej roboty. Widać pasję, a to bardzo cenię. Co bardzo mi się podobało: dobór tematów i bardzo jasne tłumaczenie zagadnień, codzienna wysyłka niewielkiego materiału - było akurat tyle, aby utrzymać systematyczność, odniesienia do innych materiałów, zadania, które składały się w jedną całość, testy - mobilizowały do powtarzania.

6/6. Za obszerność tematu, „normalny” język - prosty do przyswojenia, przykłady z życia wzięte i bardzo przystępną cenę. Jestem w stu procentach zadowolona i duuużo bogatsza w wiedzę, a do materiałów na pewno jeszcze nie raz będę wracać :)