Szkolenie: Podstawy Analizy Biznesowej w 2 dni

Jakie pytania zadawać klientom, żeby dowiedzieć się czego naprawdę potrzebują? Jak uporządkować masę informacji w sensowny zbiór wymagań, nad którym zapanujesz? Nie wiesz jak powinna wyglądać dobra dokumentacja analityczna?

Zapraszam Cię na szkolenie, na którym poznasz podstawy abalizy biznesowej. Zobaczysz przykłady i anty-przykłady oraz nauczysz się przygotowywać dobrej jakości dokumentację analityczną. Omówimy wersje minimalistyczne dla małych projektów i zwinnych organizacji oraz bardziej rozbudowane dla wielkich i skomplikowanych przedsięwzięć. Możesz przynieść swoje przykłady. Przy moim wsparciu wybierzesz elementy najbardziej odpowiednie do Twoich potrzeb. Otrzymasz też gotowe szablony.

Termin: 31 sierpnia – 01 września 2017 r.

Godziny: 9:00 – 16:30

Miejsce: Warszawa

Kto będzie Cię szkolił?

Cześć! Nazywam się Hania Wesołowska. Jestem autorką tego bloga. Analizę biznesową odkryłam 7,5 roku temu. Od tej pory pracowałam w projektach dla organizacji publicznych, klientów zamawiających oprogramowanie z różnych branż, brałam udział w rozwijaniu produktu i poznałam pracę w wielkim międzynarodowym projekcie. Bywałam jedynym analitykiem w projekcie, liderem zespołu, jedynym z 50 analityków. W międzyczasie uczyłam też innych. Prowadziłam zajęcia na Politechnice Gdańskiej, studiach podyplomowych na WSB, konferencjach, spotkaniach branżowych, większych i bardziej kameralnych szkoleniach. Ćwiczyłam techniki analityczne bezpośrednio z ok. 400 osobami. Teraz zapraszam na szkolenie Ciebie! :)

Agenda szkolenia

Po czym poznać dobrą analizę i dobrego analityka?

Wprowadzenie, żebyśmy dalej wiedzieli o czym rozmawiamy i do czego dążymy.

Pozyskiwanie wymagań

Techniki pozyskiwania wymagań

Czyli nie tylko rozmowy i wywiady. Poznasz cały wachlarz technik wraz ze wskazówkami, kiedy używać których z nich.

Od kogo/skąd pozyskiwać wymagania

Nie zawsze ten, kto przyjdzie na spotkanie jest właściwą osobą, żeby decydować o kształcie rozwiązania. Dowiesz się jak wyszukiwać właściwe osoby, aby na końcu projektu nie było zaskoczenia i nieodebranego rozwiązania. Ty sam musisz wiedzieć z kim należy ustalać wymagania. Nauczymy się szukać takich osób, a także innych źródeł wymagań.

Ćwiczenia spotkań, wywiadów i warsztatów

Poćwiczymy sobie na przykładach przygotowanie i przeprowadzenie dobrego spotkania, wywiadu, warsztatu. Możesz zgłosić się jako ochotnik i usłyszeć co robisz dobrze, a co warto byłoby zmienić.

Gotowe schematy i praktyczne uwagi

Gotowe schematy, szablony i checklisty pozyskiwania wymagań oraz praktyczne wskazówki dla praktyków.

Dokumentowanie wymagań

Dokumentowanie wymagań

Co powinno znaleźć się w dobrej dokumentacji analitycznej? Trzymać to w jednym dokumencie, w wielu, w modelach, narzędziach?

Dopasowanie dokumentacji do projektu i organizacji

Zawsze na jedno kopyto? Jak dokumentacja analityczna powinna odwzorowywać sposób prowadzenia projektu, jego ważne cechy oraz czynniki charakteryzujące organizację.

Opracowanie standardu dokumentacji analitycznej do Twoich potrzeb

Wybranie elementów, które najlepiej sprawdzą się w Twoim konkretnym przypadku. Twoje pytania.

Zarządzanie wymaganiami

Jak radzić sobie ze zmianą wymagań? Jak utrzymywać wymagania, dokumenty, diagramy?

Co wyniesiesz ze szkolenia?

Szablony specyfikacji wymagań i innych ważnych składowych dokumentacji analitycznej

Checklista czynników wpływających na dobór odpowiedniego sposobu dokumentowania analizy w projekcie

Nowe znajomości, wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami pracującymi w podobnych i całkiem innych projektach

Materiały szkoleniowe z teorią, przykładami, zadaniami, odnośnikami do wartościowych źródeł wiedzy

Informacje z rynku. Jak wypadasz na tle wiedzy, umiejętności i praktyk stosowanych przez innych analityków

200-stronicowy Raport Zarobków Analityków Biznesowych, zapis na Kurs Adeptów Analizy, Notatnik Analityka

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Do kogo skierowane jest szkolenie - wymagana wiedza i doświaczenie?

Ze szkolenia skorzystają:

Bez doświadczenia: Osoby chcące znaleść pracę jako analityk zdobywają bardzo ważne, podstawowe umiejętności w zakresie przygotowania dobrej dokumentacji analitycznej zyskując przewagę nad innymi aplikującymi na takie stanowiska. Jeśli nie masz jeszcze zielonego pojęcia o zawodzie, może być Ci trudno nadążyć i zrozumieć wszystko. Aby wyciągnąć ze szkolenia maksymalne korzyści, będziesz musiał spędzić czas po szkoleniu na samodzielne uzupełnianie wiedzy. Dostaniesz jednak gotową listę tematów do zgłębienia i przykłady dobrych specyfikacji. Przed szkoleniem możesz też wziąć udział w Kursie Adeptów Analizy wprowadzającym w tematykę. Wiedza, ale też dyplom ze szkolenia pomoże Ci w znalezieniu pracy jako analityk.

Początkujący. Zobaczysz na własne oczy dobre i złe praktyki tworzenia dokumentacji analitycznej. Zobaczysz czy to, co robisz samodzielnie lub w firmie jest dobrej jakości. Będzie to sporo wiedzy jak na raz, jednak materiały szkoleniowe, odnośniki do źródeł pozostaną jako plan do późniejszego zgłębiania tematu w swoim tempie. Dyplom ukończenia szkolenia będzie mocnym argumentem przy negocjowaniu podwyżki lub zmianie pracy.

Zaawansowani. Przekonasz się czy dokumentacja, jaką tworzysz od lat jest rzeczywiście dobrej jakości. Nauczysz się dobierać elementy dokumentacji analitycznej do danego projektu. Nowa wiedza, nowa perspektywa i dyskusje z uczestnikami zainspirują Cię do wprowadzania usprawnień w analizie, jaką robisz Ty, Twój zespół i Twoja firma.

Co dokładnie wchodzi w cenę szkolenia?

Cena szkolenia pokrywa:

  • udział w szkoleniu – od 9:00 do 16:30 z przerwą obiadową i przerwami kawowymi
  • materiały szkoleniowe
  • obiad, kawę, przekąski

Czy możliwy jest inny termin szkolenia?

To szkolenie odbędzie się w podanym terminie i nie ma możliwości jego zmiany. Będzie to prawdopodobnie ostatnie szkolenie w tym roku. Kolejne mogą odbyć się najszybciej od listopada, jeśli zbierze się grupa osób.

Czy szkolenie może opłacić firma?

Mam inne pytanie!

Co o podobnych szkoleniach sądzą uczestnicy?

„Ćwiczenia i przykłady praktycznego zastosowania wiedzy. Pojawiały się również informacje praktyczne spoza omawianego zakresu.”

„Szybka ocena i komentarz nt. propozycji rozwiązan przygotowywanych przez grupy. Znajdowanie zawsze w wypowiedziach uczestników pozytywnego aspektu.”

„Duża wiedza trenera. Osoba prowadząca bardzo łatwo zjednała sobie grupę. Wyzwoliła w niej radość i chęć działania.”

Cena szkolenia

  • Cena II dni szkolenia: 1500 zł netto (1845 zł brutto)
  • I dzień szkoleniowy (pozyskiwanie wymagań): 750 zł netto (922,50 zł brutto)
  • II dzień szkoleniowy (dokumentowanie wymagań): 750 zł netto (922,50 zł brutto)

A w tym: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, szablony, wiedza z rynku, Kurs Adeptów Analizy, fajne kubki dla analityków, lunch.

Chcę zadać pytanie

Chcesz dopytać o szczegóły?

Będę na szkoleniu!

Oficjalny zapis na szkolenie ze zobowiązaniem do płatności.

Zapisy otwarte są do 29.08.2017 do godziny 12:00.