Masz przed sobą 3. już edycję Badania Zarobków i Kompetencji Analityków Biznesowych Analiza IT. W tym roku od grudnia 2017 do połowy lutego 2018 r. zebraliśmy 401 odpowiedzi. Analizujemy właśnie dane, tworzymy raporty i indywidualne wskazówki dla Ciebie.

Na następne badanie zapraszam w 2020 roku.

W poprzedniej edycji dzięki badaniu stworzyliśmy:
+ 200-stronicowy raport opisujący populację analityków w Polsce :) wypowiedziało się kilkoro ekspertów (Jarek Żeliński, Michał Wolski, Elena Zhukova, Natalia Cholewa, Małgorzata Wasilewska – HR) – http://analizait.pl/raport-zarobkow-i-kompetencji-analitykow-biznesowych-2016/
+ indywidualne wskazówki – co mogą zrobić, aby zarabiać więcej
+ kalkulator zarobków analityków biznesowych – http://zarobki.analizait.pl – każdy w dowolnej chwili może sprawdzić ile powinien zarabiać

Wszystko dzięki Twoim odpowiedziom.

Chcemy jeszcze wiarygodniej odpowiedzieć na pytania: Ile powinienem zabrać z moim doświadczeniem i umiejętnościami? Czego powinienem się uczyć, jakiej pracy szukać? Badanie jest ściśle dopasowane do zawodu analityka, dlatego tak sprecyzowanych odpowiedzi nie znajdziesz nigdzie indziej w Polsce.

Otrzymasz:
+ Raport z badania – jak przedstawia się rynek, zarobki i kompetencje analityków w Polsce?
+ Umiejscowienie Twoich odpowiedzi na tle innych analityków w Polsce
+ Zniżkę na e-booka/kurs „Jak negocjować zarobki analityka biznesowego”
+ Odnośniki do przydatnych dla Ciebie stron, kursów, książek i materiałów

Co nowego w edycji 2018?
+ Zakres obowiązków – za co dokładnie otrzymujesz wynagrodzenie? Za samą analizę czy może jeszcze zarządzanie zespołem, urlopami, całą aplikacją?
+ Rola w Scrumie – Product Owner, członek zespołu Scrumowego, pomocnik PO?
+ Jak duży jest zespół pracujący z Tobą nad projektem?
+ W ilu firmach pracowałeś? – sprawdzimy czy częsta zmiana firm opłaca się bardziej niż trzymanie się jednej
+ Czy znasz strategię/cele swojej firmy, cele swoich działów i projektów? – zobaczymy czy przekłada się to na postrzeganie wartości pracy analityka i jego zadowolenie z pracy
+ Dodatkowe zlecenia – czy analitycy dorabiają do pensji, na czym i ile na tym zarabiają?
+ Zadowolenie z pracy – atmosfera, wynagrodzenie, rozwój, równowaga życie-praca – zobaczymy jak analitycy są zadowoleni i jakie firmy/warunki temu zadowoleniu sprzyjają :)
+ Aspiracje – kim chcą zostać analitycy docelowo? Analitykami, Product Ownerami, Kierownikami Projektów, Managerami, Prezesami, Niezależnymi Konsultantami, Przedsiębiorcami z własnym biznesem?

Cały czas pracujemy nad raportem 2018. Wypuścimy go w tym roku w pod koniec maja.

W razie nagłej potrzeby skorzystaj z raportu 2017 lub kalkulatora zarobków analityków.

9 KOMENTARZE

   • Jakoś zawsze jestem spokojniejszy, gdy otrzymam potwierdzenie na emaila ;)
    No, ale niestety chyba te ankiety Google tak już działają.

  • Powinny być do połowy maja. Przepraszam, że tak długo to trwa, ale pracy jest naprawdę sporo. Nasz developer przygotował naprawdę dobry model analizy danych. Walczymy jeszcze z drobnymi zmianami i opisami.
   Czy zbliża się rozmowa o podwyżkę? Może mogę pomóc jakoś w międzyczasie? Widziałaś raport z poprzedniego roku? A może pomoże nasz kalkulator zarobków? http://zarobki.analizait.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ